|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Зошто се` мора да се повтори 100 пати?

Автор: Редакција Рингераја | 15.3.2023
image

Во секојдневието на скоро секој родител, едноставните задачи упатени кон децата (време е за бањање, ајде на ручек, излегуваме од дома), можат да се претворат во вистинска ноќна мора. Може ли ова да се промени?

image

Во најново време стана мода да се наоѓаат причини за лошото однесување на детето, па така кога на родителите во друштво ќе им стане непријатно од однесувањето на своето дете почнуваат да се правдаат како детето е хиперактивно, живо или темпераментно.

ОЗНАКИ:
СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Движења на бебиња.
пеперутка16

Во која недела од бременоста почнавте да ги чувствувате движењата на бебето?