|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Родителите за одење на одмор се подготвуваат како за експедиција на Северен пол

ВРЕМЕ ЗА БЕБЕТО

Водич за летување со бебе

Автор: Редакција Рингераја | 2.8.2021
image

Одмор и заминување на море, летување и капење, сончање и излежување ... е, тоа беше некогаш

ВРЕМЕ ЗА БЕБЕТО

Водич за летување со детето

Автор: Редакција Рингераја | 2.8.2021
image

Додека планираат годишен одмор со бебето, родителите најчесто имаат дилема каде да одат на летување – на планина или на море. За летување на море одлучете се кога се гужвите помали и температурите пониски, поточно во јуни или септември

ФОТОГРАФИИ

Како изгледа летување со деца и без деца?

Автор: Редакција Рингераја | 17.7.2014
image

Nick mom секогаш креативни и забавни со своте илустрации. Погледнете како ќе си поминете на летување со деца и без деца

image

Која е разликата меѓу прегреаност и фебрилност и како да се однесувате во случај на висока температура или дехидрација додека сте на летување, дознајте во текстот кој следи

АКТУЕЛНО

Децата од СОС Детско село летуваа во Италија

Автор: Редакција Рингераја | 6.9.2013
image

Четириесет деца, од СОС Детско село, кои летуваа во летниот камп Калдонацо, Италија се вратија збогатени со нови искуства и знаеања. Тие ја претставија Македонија како земја на мир, љубов и пријателство

image

Четириесет деца згрижени во СОС Детско село, две недели ќе летуваат во летниот камп во Калдонацо во Италија. Ланецот на продавници Техномаркет и брендот Индесит ги обезбедија трошоците за патувањето

image

Пред патувањето во странство осигурените лица на ФЗОМ треба да се обратат во подрачната служба на ФЗОМ каде што е поднесена пријавата за задолжително здравствено осигурување, и да пополнат Барање (ПП1)

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Болести кои Ве демнат на летување

Автор: Редакција Рингераја | 10.7.2012
image

Додека сме на годишен одмор често се случува да закачиме некој цревен вирус или настинка и често сме лесен плен на комарци и останати мали напасти

image

Мај на својот ѓердан последниот ден го нанижува...Јуни е на прагот. Крајот на учебната година се приближува.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Движења на бебиња.
пеперутка16

Во која недела од бременоста почнавте да ги чувствувате движењата на бебето?