|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

НА КАФЕ СО...

На кафе кај нутриционистот Маја Велковска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 13.12.2022
image

Со големо задоволство ви го пренесуваме разговорот со Маја Велковска, дипломиран нутриционист. Маја е креатока на блогот The healthier you каде нејзината практика ја споделува со своите следбеници низ бројни корисни и информативни постови

image

Јогуртот одамна станал неизоставен производ во секојдневната исхрана, не само благодарение на својот вкус, туку и поради бројните придобивки за органите за варење и за воспоставување на рамнотежата во организмот

ИСХРАНА

Седум столбови на здрава исхрана кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 19.9.2022
image

Исхраната кај децата претставува клучен фактор во нивниот раст и развој. Таа во голема мера влијае во сите аспекти на созревање: физички, емотивен, социјален и ментален развој. Еден од најбитните фактори е моќта на концентрацијата и учењето

image

Колку пати досега си имаш ветено дека од утре ќе се храниш здраво и ќе посветиш повеќе внимание на твоето тело? Денес е вистинскиот ден за да го оствариш тоа!

image

За поздраво уживање, Битолските сирења содржат и 20% помалку сол, богати се со многу хранливи материи, протеини, калциум и витамини, а воопшто не содржат конзерванси, растителни масти, емулгатори и вештачки бои.

image

За кои "битки" треба да го преиспита својот став и да се помирите дека децата секогаш ќе ги извојуваат?

image

Кога се обидувате да забремените животот може да Ви биде забавен – секогаш имате изговор за да добиете љубов од партнерот. Додека многу парови мислат дека забременувањето трае само неколку денови, тоа всушност може да потрае подолго време

image

Во минатото се наложуваше една основна теза на факторот кој влијае врз здравјето на јајце клетките, факторот возраст. Новите истражувања покажуваат дека ова тврдење може да се оспори до одреден степен

image

Појадувајте како крал, ручајте како принц и вечерајте како сиромав!

image

Палеолитската диета се смета за веројатната исхрана на нашите предци. Темелните поставки на оваа диета велат дека треба да се храниме онака како што тоа го правеле со илјадници години наназад нашите предци кога индустијата била непознаница па дури и земјоделствот било на ниски гранки од својот развој. Оваа диета е прилично популарна меѓу звездите од Холивуд.

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Животот
пеперутка16

Кој период од вашиот живот бил најубав досега?