|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Јелена Розга е познато име на музичката сцена веќе 20 години. Вечната плавуша освојува со негуваниот изглед и за вас ги открива тајните на нејзината убавина

ПОРОДУВАЊЕ

Трикови за полесно породување

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2014
image

Се одлучивте за природно породување, но се плашите? Нема потреба, постојат некои насоки и трикови, кои можат да ви помогнат да обезбедите полесно породување

ИСХРАНА

Трикови на свеж здив

Автор: Редакција Рингераја | 18.8.2014
image

Сите ние понекогаш страдаме од лош здив. Тој може да е последица на стомачни или други здравствени проблеми, дехидрација, консумирање на одредени видови храна и пијалоци (како енергетски пијалаци, сирење), итн

image

Скршете ја лушпата на јајцето на врвот и на дното, излупете ја и силно дувнете. Јајцето ќе биде беспрекорно излупено, а Вие ќе заштедите време :)

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

трето дете?
детенце

Лесно ли се одлучивте за трето детенце?

Да (75%)

Не (25%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!