|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Откриваме: Триковите за убавина на Јелена Розга

Редакција Рингераја, 17.6.2015
Јелена Розга е познато име на музичката сцена веќе 20 години. Вечната плавуша освојува со негуваниот изглед и за вас ги открива тајните на нејзината убавина

image
/61


 

Се сеќавам дека уште како мала често ја гледав мама кога се шминкаше и потоа кога ќе заминеше на работа ги испробував нејзините кармини. Црвениот кармин отсекогаш ми беше омилен, па колку што се сеќавам тоа ми беше првиот козметички производ. Кога сега ќе се сетам, можеби бев премала за црвен кармин, но тоа е време на растење и експериментирање, време кое секоја девојка мора да го помине, започнува насмеаната Јелена.

Продолжува да раскажува дека често правела грешки кога се работи за make-up, бидејќи имала погрешни бои на пудра, погрешно нанесување на боја, но објаснува дека девојките во тоа време се труделе да остават впечаток  дека се постари – а тоа на Јелена и нејзините пријателки им било забавно.

Денес не можам да замислам ден без балсам за усни. Со оглед на се потоплото време, на лицето ставам само L'Oreal Paris кој е лесен и провиден, а неодамна го открив НЕО крем и дезодоранс, кој секогаш го носам во својата торбица.

Кога сака посебно да заблеска користи Color Riche by Blake Lively, кармин со прекрасна црвена боја, креиран посебно за плавуши, а признава дека тешката шминка и паѓа тешко.

Никогаш, па ни денес не сакам тешка шминка која често заради снимањето морам да ја користам. Имам исклучително чувствителна кожа, па веднаш по снимање ја симнувам шминката. Најмногу сакам кога кожата ми е чиста, кога има доволно хидратација и дише.

Својата коса ја негувам со Elseve Color Vive шампон и регенератор.  Сакам да  менувам фризури, но не и бојата на косата. Јас сум природна плавуша и одлично се чувствувам со својата пепелаво плава коса.

Не се плашам од стареење, секоја брчка е потсетник на некој период од животот. И кога ќе се завртам околу себе гледам жени кои на 40, 50 години изгледаат подобро од било кога. Треба да се старее достоинствено.

Предвремена ејакулација
Предвремена или прерана ејакулација е еден од најчестите сексуални проблеми. Најчесто се опишува како неможност за одлож...
4
Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2
Во шопинг по совршена венчаница
Што треба да имате на ум…( 6 совети за купување венчаница)
2
Вајолет Афлек се подготвува за сестричка
Малата Вајолет Афлек е забележана на училиште неиспуштајќи ја од раце својата кукличка бебе. Погледнете ги фотографиите ...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Најубаво женско име
Kleme788

Кое од понудените имиња најмногу ви се допаѓа?

Ина (19%)

Јана (32%)

Калина (23%)

Теа (25%)


Број на сите гласови: 228

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!