|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Забременувањето е процес - и може да потрае многу подолго отколку што сте замислиле. Но, само затоа што честопати трае со месеци и месеци, не значи дека ќе трае вечно

image

Рингераја во соработка со успешната меѓународна спортска платформа „OnlineGym4me.com“, подготви посебна понуда за корисниците на порталот Рингераја

image

Една народна мудрост гласи: Ако жената почнала да држи диета и да прави склекови, за два дена оди на море

image

Наместо веднаш да посегувате по апчиња кога ви е намален имунитетот, ние ви препорачуваме да пробате да го подобрите на природен начин и тоа преку користење на некои од следниве билки:

ФИТ ТРУДНИЦА/МАМА

Месец по месец вежбање во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 29.10.2015
image

Негувањето здрав и фит начин на живот е многу важно, а е уште поважно кога очекувате бебе. Во текот на една вообичаена и здрава бременост не треба да престанете да...

image

Бременост! Мислиме дека ова е периодот кога никој нема да ни замери што јадеме повеќе од вообичаено, некое кило плус нема да смета и ќе мислиме отпосле на симнување на насобраната тежина

image

Доколку спортувате повеќе пати во текот на неделата, вам ви треба квалитетна храна која ќе го одржува нивото на вашата енергија во баланс

image

Видеото кое денес ви го претставуваме е кратко, но детално ќе ви објасни кои физички активности и вежби можат да го подобрат вашиот сексуален живот

image

Факт е дека децата кои спортуваат добиваат многу бенефиции од физичката активност. Па затоа, не треба да пронаоѓате изговори за неактивноста на вашето дете

ФИТ ТРУДНИЦА/МАМА

5 брзи трикови за совршена фигура

Автор: Редакција Рингераја | 23.6.2015
image

Понекогаш ни сами не сме свесни колку со здрав начин на живот можеме да влијаеме на здравјето и да го промениме текот на болеста. Е па време е да се освестиме

СТРАНА 1 ОД 5


Анкета

Kolku devojcinja po ime Jana poznavate?
Yummy Mammy

Otprilika...

Poznavam pomalku od 3 (54%)

Poznavam pomalku od 7 (28%)

Poznavam poveke od 7 (11%)

Ne poznavam nikoj po ime Jana (6%)


Број на сите гласови: 125

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!