|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Играчките прегратки стигнаа и во најјужниот дел од нашата земја - Гевгелија. Во првиот ден од Новата Година ги израдувавме присутните дечиња во детското одделение, а останатите играчки ќе бидат поделени во текот на празниците

image

Акцијата Прегратка на дар, во организација на Рингераја.мк и БиМилк, подари играчки за болните деца во болницата во Прилеп

image

Акцијата Прегратка на дар, во организација на Рингераја.мк и БиМилк, подари играчки за болните деца во болниците во Битола

CELEBRITIES

Тори Спелинг во болница заради компликации

Автор: Редакција Рингераја | 19.9.2012
image

Тори Спелинг, која неoдамна го роди четвртото дете, наместо да се одмора дома, се нашла повторно во болница заради компликации поврзани со царскиот рез

image

Северина Вучковиќ и понатаму е сместена во болница каде се однесува како и другите трудници кои лежат со неа...

image

Дали заради трема од породувањето, или затоа што и недостасува сцената, Северина страда од несоница! Меѓутоа овој проблем го решава на многу интересен начин.

ПРИКАЗНАТА ЗА МИА

Приказната за Миа - 3 Дел

Автор: Редакција Рингераја | 12.12.2011
image

3. Дел од приказната-За сите Вас кои ќе изработувате играчки-прегратки и ќе учествувате во акцијата Прегратка на Дар 2011. Целта на приказната е децата да спознаат и почувствуваат со која цел ги изработуваат играчките и кому ќе ги подарат своите дела

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

Среќен 6-ти Роденден Ремедика!

Автор: Редакција Рингераја | 7.4.2011
image

Приватната општа болница ПЗУ РЕ-МЕДИКА го прославува својот 6-ти роденден и по тој повод реализира повеќе настани.

image

Др. Иванка Стефановска, ортопед во првата општа приватна болница Ре-медика.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

ime
cece7

dali vi se dopaga

Martin (64%)

Metodij (36%)


Број на сите гласови: 146

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!