|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Недостатокот на фолна киселина е еден од најчестите недостатоци на витамини.Фолатот (витамин Б9) е особено важен за време на бременоста, бидејќи помага да се спречат дефекти на невралната туба, како што е спина бифида, кај ембрионите во развој

ИСХРАНА

4 необични но вкусни рецепти за мајонез

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2019
image

Дали обожавате мајонез? Не ништо повкусно од домашен мајонез, но најдобриот дел е што е лесно да се подготви. Сепак, класичниот мајонез е прилично калоричен. Денес ви нудиме 5 алтернативи што можете да ги користите наместо мајонез за различни јадења

АКТУЕЛНО

Вкусен залак кој го убива холестеролот!

Автор: Редакција Рингераја | 15.1.2015
image

Едно авокадо дневно може значително да го намали нивото на холестерол во крвта

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Стрес? – Го имаме овошјето за вас

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2014
image

Секојдневно се среќаваме со стресни ситуации, без разлика дали на работното место или во секојдневниот живот. Затоа нашето тело има засилена потрошувачка на гликоза и ви бара се повеќе шеќер

НЕГА

Камилицата ги брише стриите

Автор: Редакција Рингераја | 23.5.2012
image

Ви ги претставуваме трите најделотворни рецепти против стриите:

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

koe e poubavo ime
BARBARITA

koe e poubavo ime

Denis (15%)

Dario (85%)


Број на сите гласови: 116

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!