|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Каде е најдобро да се чуваат сирупите кои не се антибиотици, во фрижидерот или на темно место во плакарот?

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Висока температура кај децата

Автор: Др. Митка Тренчева - спец. педијатар | 4.5.2010
image

Секоја температура покачена над нормалната, значи над 37.5 ја сметаме за покачена температура, но не значи дека на таа температура веднаш треба да се даваат лекови кои ја снижуваат температурата.

ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ

Дали е безбедно земање лекови во тек на бременост?

Автор: ЈЗУ Специјална болница по гинекологија и акушерство “Чаир” | 4.5.2010
image

Кога бремена жена ќе го посети својот гинеколог и ќе и биде препорачан даден лек, скоро секогаш следи исто прашање: дали овој лек е безбеден за моето бебе и што доколку не го земам истиот?

image

Кои болести и лекови се штетни за вашето бебе? (англиско видео)

image

Кои лекови смеете да ги кориситите во бременоста? (англиско видео)

image

Како да ги лекувате болестите кои сте ги имале пред бременоста? (англиско видео)

ПОВРЕДИ И НЕСРЕЌИ

Семејна аптека за годишен одмор

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

За мали незгоди, изгореници од сонце, гребнатини, убоди од оси, пчели, медузи и други непријатности или други болести, мораме да бидеме посебно подготвени кога одиме на годишен одмор.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

/
Jana9

Sto poveke sakaat vasite deca da vozat?

Tocak (67%)

Trotinet (33%)

Kola na akumulator (0%)

Roleri (0%)

Skirol (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!