|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Страно тело во носот на детето. Што да направите?

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2018
image

Кај малите деца некогаш може да се најде страно тело во носот кое не дава никакви симптоми и останува подолго време незабележано

image

На Вашето бебе не му е добро и се прашувате како да му измерите температура? Ова видео ќе Ви помогне!

image

Што не смеете да заборавите пред да појдете на патување?

Обетките не се за бебиња!

Автор: Редакција Рингераја | 2.8.2011
image

Не брзајте со дупчење на ушите, советуваат педијатрите

Црвенило на газето

Автор: Редакција Рингераја | 26.5.2011
image

Многу бебиња страдаат од пеленски осип. Со помош на овие совети брзо ќе го совладате црвенилото на бебешкото газе.

Фебрилни конвулзии (грчеви)

Автор: Редакција Рингераја | 15.4.2011
image

Зголемената телесна температура кај новороденчињата може да биде незначајна појава, знак за некоја акутна болест, но може да доведе и до драматична ситуација – до КОНВУЛЗИИ.

Што е болка?

Автор: www.rak.mk | 9.4.2011
image

Болката се дефинира како непријатно чувство и емоционално искуство предизвикано од повреда (оштетување) на ткивата во телото на човекот или поради присутна болест. Перцепцијата на болката е дел од одбрамбените функции на организмот

Ориз против долготраен пролив

Автор: Др. Лилјана Ацева Андонова | 2.6.2010
image

Оризот е извонредно хранлив (360 калории во 100 грама). Сиромашен е со масти, но богат со скроб, па затоа е лесно сварлив.

Висока температура кај децата

Автор: Др. Митка Тренчева - спец. педијатар | 4.5.2010
image

Секоја температура покачена над нормалната, значи над 37.5 ја сметаме за покачена температура, но не значи дека на таа температура веднаш треба да се даваат лекови кои ја снижуваат температурата.

Средства за прва помош

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Дома треба да имате посебна кутија во која се наоѓаат најосновните работи кои се потребни за давање на прва помош на повреденото дете. Таква кутија треба да содржи...

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?