|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Др. Комаровски: Како да ги избегнете вирусите?

Автор: Редакција Рингераја | 27.10.2015
image

Сезоната на настинки и вирусни инфекции е во ек и претстои период кога многу деца се седум дена во градинка, па две недели дома и така во круг. Постои ли начин за да се избегнат вирусните инфекции?

Примена на пробиотици во детството - оправдано e?

Автор: Редакција Рингераја | 27.10.2015
image

Пробиотиците претставуваат микроорганизми кои ја закрепнуваат хармонијата во односот и функционирањето на нормалната цревна микрофлора. Но дали тие треба да се користат во детската возраст?

Што покажува првата бебешка столица?

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2015
image

Ново истражување - првата бебешка столица им помага на докторите да увидат дали бебето било изложено на алкохол и може да го поврзат со когнитивни проблеми подоцна

Како да се заштитите кога имате болен дома?

Автор: Редакција Рингераја | 10.2.2016
image

Често се случува ако еден член од семејството се разболи и другите брзо да настрадаат и тогаш имате болни цела куќа. Тоа може да го спречите со неколку мерки на внимание

Денес поддржете ги лицата со Даунов синдром

Автор: Редакција Рингераја | 21.3.2015
image

Денес е Светскиот ден на лицата со Даунов синдром. Денес облечете шарени чорапи и поддржете ги лицата со Даунов синдром

Силата на антителата

Автор: Редакција Рингераја | 2.2.2015
image

Уште за време на бременоста нероденото бебе добива преку мајчината плацента, антитела кои му создаваат одредена заштита од болести. Тоа се болести кои мајката сама ги прележала, или против кои била имуна

Како антибиотиците влијаат на здравјето на децата?

Автор: Редакција Рингераја | 22.1.2015
image

Дали некогаш сте се запрашале како давањето антибиотик на детето во најрана возраст може да влијае на него кога ќе порасне. Некои истражувања потврдија јасна врска меѓу давањето антибиотик и зголемената можност од дебелеење

Бебето родено 453 грама си отиде дома

Автор: Редакција Рингераја | 9.1.2015
image

Бебето родено само една недела пред лимитот за легален абортус, со тежина од 453 грама, си отиде дома по поминати 6 месеци во болница

9 природни лекови против грип и настинка

Автор: Редакција Рингераја | 2.12.2014
image

Студеното и непредвидливо време во текот на зимата често е главна причина за настинка. А сезонскиот грип е нешто што многу луѓе не успеваат да го избегнат. Проверете кои се 9-те природни лекови против грип и настинка

Што го предизвикува Дауновиот синдром?

Автор: Редакција Рингераја | 27.11.2014
image

Човечкиот организам се состои од милиони клетки. Во јадрото на секоја една од нив е генетската информација, која се наоѓа во хромозомите и која ги одредува сите наследни карактеристики на поединецот

СТРАНА 3 ОД 12


Анкета

Ljubov
gabriela 02

Dali poveke go sakate deteto ili soprugot

deteto (45%)

soprugot (0%)

dvajcata podednakvo (40%)

poveke deteto (15%)

poveke soprugot (0%)


Број на сите гласови: 128

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!