|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

На шестмесечниот Марко – Cryo Save бебе итно му е потребна Вашата помош!

image

Она што во моментов е најголемо достигнување во медицината сега станува лесно достапно за Вас и доброто на Вашите деца.

image

Матичните клетки, кои еден ден би можеле да дадат терапевтски опции за голем број растројства и заболувања на мускулите и коските, лесно можат да се издвојат од ткивото на папочната врвца.

image

Матичните клетки од папочна врвца може да помогнат во лекување на луѓето, чиј вид е оштетен поради замаглување на рожницата, откриваат научници од САД.

image

Француските научници пронајдоа брз начин да создадат кожа од матични клетки, што би можело да ги спаси животите на огромен број жртви на изгореници, кои се подложни на инфекции и во моментов се принудени да чекаат со недели на трансплантат од кожа.

image

Трансплантација на матични клетки од папочна врвца уште пред раѓањето на детето, би требало да им помогне на децата со генетски предодредени болести на метаболизмот.

image

CORD BLOOD ЕВРОПА АПЕЛИРА ЗА ПОДОБРА ИНФОРМИРАНОСТ НА ИДНИТЕ РОДИТЕЛИ

ДНЕВНИК НА ТРУДНИЦИ

На гости кај Надица Фирфова

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Денес матичните клетки од папочна врвца успешно се користат за третман на повеќе од 70 заболувања од крвно потекло и повеќе од 15 заболувања од друга природа.

СТРАНА 2 ОД 4


Анкета

Dali?
Jana9

Dali posle sekoe izleguvanje gi isprasuvate vasite deca kade bile,so kogo bile i sto pravele?

Da (67%)

Ne (17%)

Ponekogas (17%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!