|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Зошто кучињата живеат пократко од луѓето?

Редакција Рингераја, 7.3.2014
Едно шестгодишно дете успеа во две реченици да објасни зошто животните живеат пократко од луѓето, со што допре до срцата на сите љубители на животни. Дознајте зошто
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Рон и неговата сопруга Лиса, заедно со синот Шејн го однесле своето куче, 10-годишниот ирски вучјак Белкер, на ветеринар. Биле многу поврзани со него и се надевале на чудо.

Ветеринарот го прегледал и за жал утврдил дека боледува од рак и дека едноставно ништо не може да направи за него, па предложил еутаназија како единствено решение.

Рон и Лиса не сакале нивното куче  да страда и се согласиле со оваа процедура. Прашале дали може да присуствува и нивниот син, за да се збогува со кучето.

Следниот ден дошле со Белкер, а Шејн го погалил своето куче за последен пат. Бил необично мирен, од што ветеринарот се загрижил.

Потоа прашал: “Зошто животните живеат пократко од луѓето?”

Шејн рекол: “Јас знам!”

 

Сите погледнале во него, а тој објаснил: “Луѓето се родени за да научат како да живеат добар живот, да ги сакаат луѓето околу себе и да бидат добри. Кучињата тоа веќе го знаат, па не мораат долго да останат со нас.”

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Срамно е да го нахраниш своето бебе во јав...
Денес налетав на објава од една мајка каде што имаше постирано како го дои своето дете во јавност една прекрасна група ...
5
Што ќе изберете: Грижлив сопруг или убав маж?
И додека некои жени сакаат да имаат привлечен маж, независно од тоа дали е грижлив, други сакаат покрај себе грижлив маж...
3
Мајката е Бог на земјата!
Кога Бог ја создавал мајката беше шести ден. Работел прекувремено, во тој момент дошол еден ангел и му рекол:“Доста ...
3
Зошто е добро пешачењето на плажа?
Пешачењето е фантастична активност за вас и вашите деца. Децата можат да бидат слободни, спонтани, а заедно и вие со нив...
3
Анкета

Koe ime e poubavo???
Adora

Pomos!!!

Leo (71%)

Adam (29%)


Број на сите гласови: 161

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!