|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

За вечно младо лице – напиток од три состојки

Редакција Рингераја, 20.2.2013
Тајната на младешкиот изглед не се крие само во скапите кремови, туку и во природните рецепти од зеленчук кои не само што се нанесуваат на кожата, туку и се консумираат во облик на напиток. Ви донесуваме рецепт за чудотворен напиток против стареење

image
/11


 

 

Смирувачкото и благотворно делување на краставицата  е добро познато, а се препишува на кафеинската киселина и витаминот Ц, додека силициумовата киселина е уште една компонента на краставицата која е многу важна за одржување на здравјето на врзивното ткиво на мускулите.

Таа го подобрува тенот и го одржува здравјето на кожата, а здружена со вода природно хидратизира и и дава на кожата здрав сјај.

Целокупниот Б – комплекс од целерот ја поттикнува размената на јагленохидрати во телото и ја одржува кожата здрава, додека неговата  главна состојка кумарин го спречува штетното дејство на слободните радикали и кожата ја прави блескава.

Третата состојка на напитокот на face lifting е зелениот чај, чиј висок процент на антиоксиданси вклучувајќи витамин Ц и Е, го забавуваат процесот на стареење на кожата.

 

Состојки за face lifting напиток

- 2 свежи краставици

- 4 стебла на целер

- 2 лажици органски зелен чај

 

Подготовка

Ставете ги во блендер сите состојки и добро измиксирајте, по потреба додадете малку вода, ако смесата Ви изгледа прегусто. Напитокот консумирајте го брзо по подготовката.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Костими за капење за трудници
Долгото топло лето е зад аголот, а тоа Ви дава изговор да одите на плажа и да го покажете Вашето стомаче во еден од овие...
3
Елена Ристеска и Бојан денес се венчаа тајно
Поп ѕвездата Елена Ристеска и нејзиното момче Бојан Ивановски денеска тајно се венчаа во манастирот Св. Јован Бигорски. ...
3
На кафе кај Елена "По мој вкус"
Старата латинска изрека вели - „за вкусовите, не се дискутира", а кога станува збор за овој Инстаграм профил, нема мест...
3
Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2
Анкета

ime
Ivana1305

Koe e poubavo ime?

Ivana (53%)

Andreja (47%)


Број на сите гласови: 228

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!