|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Прстен кој го чува бракот

Редакција Рингераја, 12.7.2012
Дури и ако фраерот по три пива го извади, ќе му стои отисок на прстот дека е оженет уште неколку часа, а може и денови...
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Ова е прстенот кој предлагаме да се воведе како законска обврска за сите мажи.

 

married

 

Одозгора изгледа сосема обично, но од внатрешната страна има изгравиран текст "Оженет". Дури и ако фраерот по три пива го извади и одлучи малку да се позабавува, убаво ќе се види отисокот кој доволно зборува.

По дваесет години носење, си велиме дека пораката ќе биде трајна, што е баш фино!

Прстенот чини околу 550 долари. Психолозите велат дека ова е супер ефикасно, бидејќи повеќето луѓе не се подготвени за авантура со оженети (омажените не се исклучок).

 Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Совети за распукана кожа на рацете и нозете
Кога кожата станува многу сува, може да испука. Испукана кожа е честа по рацете и стапалата, особено на прстите, палците...
3
Најдобар метод за слабеење!
Губењето на телесната тежина пополека - најдобар метод за слабеење?
3
Како да се справите со љубопитните колеги?
Бројните часови минати на работното место неминовно овозможуваат зближување со колегите. Сепак, не секој колега е скроен...
3
На кафе кај Теа My gluten free corner
Целијакија или глутен сензитивна ентеропатија е трајна неподносливост на глутенот, белковина од пченицата, јачменот и ‘р...
3
Анкета

Движења на бебиња.
пеперутка16

Во која недела од бременоста почнавте да ги чувствувате движењата на бебето?