|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Приватно здравствено осигурување во било кој период од бременоста, отсега и онлајн!

Еуролинк, 8.11.2019
Периодот на бременост налага постојана грижа, неопходни тестирања и купување додатоци. Најголемата грижа на трудниците е обезбедување на сигурно породување, болнички престој и добра постпородилна грижа, кои можат да бидат голем финансиски товар.

image
/11


Приватното семејно здравствено осигурување на Еуролинк нуди поддршка во текот на целата бременост. Од аспект на придобивките, токму можноста за осигурување во кој било период од бременоста, покривање на трошоците за неинванзивни пренатални тестови и покривање на трошоците за породување во приватна здравствена установа предизвикаа голем интерес кај граѓаните.

Новитет кај оваа полиса е тоа што Еуролинк осигурување за првпат на семејствата во Македонија им нуди решение за онлајн купување на приватно семејно здравствено осигурување. Трудниците во периодот на бременоста се преоптоварени со обврски и планирање, па со оваа нова опција се олеснува тој период, затоа што со неколку клика можат да го обезбедат породувањето во приватна болница и таа грижа да ја решат брзо. Процената на здравствената состојба ја вршите самите, во реално време, и тоа без потреба од прегледи и чекање, што исто така претставува нов пристап во начинот на обезбедување здравствено осигурување кај нас. Врз основа на процената, граѓаните имаат можност самите да одлучат и одберат какви здравствени бенефиции ќе си обезбедат. За ова да биде возможно онлајн, Еуролинк практикува комбинација од нова технологија и експертиза од стручни лица, кои го поддржуваат процесот во секој чекор.

„Купивме приватно семејно здравствено осигурување и дополнителен пакет кој ги покрива трошоците за породување во приватна здравствена установа. Очекувавме бебе и оваа опција беше многу подобра од земањето кредит за да го платиме породувањето. Се породив во приватна болница по мој избор, а Еуролинк директно ги покри трошоците кон болницата. Набрзо по породувањето се случи да треба да бидам хоспитализирана заради друга болест. Повторно имав можност да одберам приватна болница, каде што имаше услови моето новородено бебе да биде со мене, а болничките трошоци повторно беа директно покриени од Еуролинк“ – објаснува осигуреник на Еуролинк за своето искуство.

Приватното семејно здравствено осигурување, кое отсега може по брза и лесна процедура да се купи во интернет-продавницата на Еуролинк, нуди три различни пакети – Старт, Комфор и Премиум. Во промотивниот период до 15 ноември, граѓаните имаат можност да купат онлајн-полиса за приватно семејното здравствено осигурување со попуст од 5% на основниот пакет. Посетете ја интернет-продавницата уште денес, пополнете го прашалникот и самите уверете се колку е лесен и брз процесот на обезбедување квалитетно здравствено осигурување за Вашето семејство: http://www.eurolink.com.mk/eshop_pocetna.asp


Промоциска објава

3 чекори до здрава и лесна бременост
Одлуката да имате бебе е неверојатно возбудлив момент во животот. Но, дестинацијата „бебе“ неретко подразбира долг и теж...
63
Тежината на трудницата по неколку недели о...
Колку е препорачливо да се здебелите во бременоста и зошто килограмите така нагло се зголемуваат?
18
Најдобрите фотографии од породување во 2019
Сликите навраќаат поплава од спомени за оние од нас кои имаа доволно среќа да родат дете. За оние моменти за време на по...
16
Секоја инфекција во бременоста е опасна!
Гинеколошките инфекции се најопасни во текот на бременоста, затоа понекогаш е неопходна и употреба на антибиотици. Терап...
10


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

.
Jana9

Dali vasite deca poveke sakaat da jadat mandzi ili mackana i suva hrana?

Mandzi (33%)

Suva hrana (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!