|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Писмо: Пред да умре мајка ми сакам да...

Редакција Рингераја, 30.5.2013
Писмо кое го трогна светот! 11 годишната Кејт состави листа на желби кои сака да ги исполни додека нејзината мајка е жива

image
/11


 

 

Мел Смај има 13 година и е мајка на две деца, 11-годишната Кејт и 15-годишниот Џејк. Но таа не може да ужива во секојдневието со своите дечиња, затоа што има рак со кој ја изгуби битката.

Откако пред 5 години дознала дека боледува од рак, Мел направила се што може за да го спречи неговото проширување.

Но секоја терапија била безуспешна, па сега Мел има уште многу малку да живее.

Нејзината 11-годишна ќерка, Кејт, ги допре срцата на милиони луѓе ширум светот.

Таа состави листа на која ги пишува нејзините желби кои сака да си ги исполни додека мајка и е жива.

Скромното девојче посакува само да си создаде убави спомени со нејзината мајка, сака да оди во Дизниленд, на концерт, на шопинг...

Откако нејзиното писмо стана мегапопуларно низ светот, собрани се илјадници фунти од хумани граѓани, кои сакаат да им помогнат на мајката и ќерката да уживаат во времето што им останува.

 

1

 

Извор: Курир

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Мајка создава уметност на чинија од оброци...
Доколку готвењето е ваша страст и уживате во готвењето за другите, веројатно се гордеете со тоа како ги презентирате ваш...
8
Детски бонтон
Примерот на однесување научен до седмата година од животот најдолго се помни. Децата и пред да станат ученици треба да ...
4
9 начини за СТОП на “дерењето”
Кога Вашето дете Ве полудува, тоа може да се почувствува дека се што прави е погрешно. Наместо да губите контрола, погл...
4
Срамно е да го нахраниш своето бебе во јав...
Денес налетав на објава од една мајка каде што имаше постирано како го дои своето дете во јавност една прекрасна група ...
4
Анкета

Zenski iminja
Blue Glow

Anja Ana Mia Jana Sandra

Ana (52%)

Mia (48%)


Број на сите гласови: 94

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!