|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Необични, светлечки Велигденски јајца

Редакција Рингераја, 28.4.2021
Ефектот се постигнува со перфорирани провидни лепенки за јајца и силиконски бои.

image
/21


 

Потребни Ви се цветни бои, или силиконски бои.

(Во овој пример се искористени сребрена и златна боја)

и различни панделки.

 

jajce1

 

Јајцата претходно можат да бидат бојадисани во различни бои.

Ставете ја лепенката врз јајцето.

Бојата нанесувајте ја преку памук оцртувајќи ги перфорираните граници

меѓу цветчињата. Ќе постигнете неверојатен ефект.

 

jajce2

 

На врвот на секое јајце се става панделка.

 

jajce3

 

Прочитајте уште:

Бојадисување на јајцата со природни бои

 Совети за спречување на пукање на јајцата

Симболика на црвеното јајце

Магичен Велигден

Бебенце мое, пребрзо ми растеш...
Додека гледам како спиеш, усните полека ти се движат како да сонуваш дека пиеш млеко, не можам да не мислам дека растеш ...
8
Споредба: Животот пред и после децата
Поговорката вели дека се' се менува кога ќе станете родител! Секако, сум го чула тоа но не сфаќав дека ќе се смени баш с...
4
Рецепт за најубави балони од сапуница
Децата обожаваат да си играат со величествените балони од сапуница. Еве неколку рецепти за течност со која се прават нај...
4
Разговор со Ирена Николовска, мајка на дет...
Денес го одбележуваме меѓународниот ден на лицата со посебни потреби. Но, факт е дека не е доволно вниманието од само ед...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

koe ime e poubavo?
lukas

prvoto ili vtoroto?

Megi (70%)

Hani (30%)


Број на сите гласови: 89

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!