|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Maskne - акни предизвикани од носење маска

Редакција Рингераја, 29.3.2021
Во време кога сите сме приморани да носиме маски за заштита од корона вирусот, не ретко, тие се на нашето лице со часови. Една од нус појавите од истото се Maskne. За нив и како да ги третираме, на својот блог пишува @magnolia.glamour
Клучни зборови:

image
/11


Maskne, претставуваат вид на акни кој е предизвикан од механичко триење на кожата. Кога имаме маска на лицето, ја иритираме кожата, ги запушуваме порите, а потоа се лачи себум и така, многу полесно се шират бактериите кои продираат длабоко под кожата 

Она што ќе го забележите, се многу мали акни, а не оние длабоки и болни испакнатини, кои најчесто се предизвикани од хормони. 
Освен видливите мали, бели точки, важно е да знаеме, на кој дел од лицето се појавиле акните. Оваа работа е клучна, бидејќи овој вид на акни се појавува само на деловите од лицето на кои се прилепува маската кога се нанесува. Сигурно нема да се појави околу усните, туку по брадата, преку мостот на носот и на образите.

 

 

 

Правила за третман на маскни:

1. Хидрирај се како професионалец 
2. Не носи шминка секојдневно
3. Чисти ја добро кожата
4. Навечер (максимум 3 пати неделно) употребувај серум со активни компоненти кои ќе и помогнат на кожата да се справи со ова механичко триење и запушување на порите 


Производ кој ми дава добри резултати, во третманот на оваа појава е серумот True Alchemy - Acids, кој претставува мешавина од 3 добро концентирани и внимателно избрани состојки, кои во добри услови, би ги поднела секоја кожа.

 

1maskne

 

2maskne

 

3maskne

 

4maskne

 

5

 

6maskne

 

7maskne

 

Направете сами: Крем против стрии
Стриите се спомени од бременоста, кои секоја трудница сака да ги избегне. Испробавте се што е можно и пак се појавуваат?...
4
Костими за капење за трудници
Долгото топло лето е зад аголот, а тоа Ви дава изговор да одите на плажа и да го покажете Вашето стомаче во еден од овие...
4
Секс за време на бременоста: Што е во ред,...
Дали бременоста ви го зголеми интересот за секс? Или, сексот е последното нешто што ви паѓа на памет? Во секој случај, е...
4
Кои секс пози треба да ги избегнувате во б...
Иако, особено во напредните фази на бременоста, доста е незгодно да имате секс, желбата сепак постои. За да бидете сигур...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

koj e za liverpool
live

assssssssssssssss

da sekako (32%)

50-50 (24%)

ne (28%)

nikogas (16%)


Број на сите гласови: 25

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!