|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Mamamegi: Не брзајте, животот поминува

Автор: Редакција Рингераја | 1.9.2020
image

Животот ни поминува цело време во градење, реновирање, купување друга поубава кола, брзај натаму, брзај наваму, брзај да направиш јадење, да испереш.Брзај да завршиш се, како да нема утре друг ден, друг месец, друга година

image

Ќе бидам искрена, во нашава држава е "срамота" да бидеш тинејџ мајка...

Mamamegi: Секој човек живее за да створи семејство

Автор: Маргарита Каранфилов | 30.7.2020
image

Mamamegi за важноста на семејството

Mamamegi: Почитувајте го вашето дете како личност!

Автор: Маргарита Каранфилов | 22.7.2020
image

@mamamegi има добра поента

Елена Мазниковска: Киселини во бременоста

Автор: Елена Мазниковска | 21.7.2020
image

Како што секое дете е приказна за себе така е секоја бременост со себе носи своја приказна.Со оглед на тоа што сум во седмиот месец од мојата трета бременост лично се уверив во ова

mamamegi:Дали постои дефиниција за мајчинствoто?

Автор: Редакција Рингераја | 30.6.2020
image

Дали некој може да го опише тоа чувство во една реченица? Не, тоа чувство мора прво да се доживее и потоа "да се обидеш" барем нешто "да доловиш" за да го опишеш најубавото чувство не цел свет

Mamamegi: Што всушност сме ние жените?

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2020
image

@mamamegi има нешто да ви каже

image

@miss.mama.mk има нешто да ви каже

Елена Мазниковска:Срцето на мајката чука за децата

Автор: Редакција Рингераја | 11.6.2020
image

Блог на Елена Мазниковска

vkusniprikazni: За таткото

Автор: Весна Ѓурковска Каеска | 6.6.2020
image

Блог на Весна Ѓурковска Каеска @vkusniprikazni

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

.
Jana9

Dali imate licnost vo vasiot zivot koja bi mozela da ve nasmee do solzi?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!