|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Логопедски игри за развивање на сознајните функции и способности на мозокот кај децата, или развивање на елементарните гностички функции

ДЕЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

Игри за дискалкулија - проблеми со математика

Автор: Мр. логопед Светлана Трнинкова | 16.6.2020
image

Игри за усвојување на поимите парни и непарни броеви до 10, за дома и во училиште –Изработил - Мр. Логопед, Дипломиран дефектолог реедукатор Олигофренопедагог - Светлана Трнинкова

image

Откако повторно се крена прашина околу морничавото суштество Момо, кое ги тера дечињата да прават работи кои може да им го загрозат животот, сите родители се прашуваат дали има начин да си ги заштитат најмалите?

image

На децата денес можеби им е тешко да поверуваат како некој може да функционира без компјутерот, лаптопот и посебно, мобилниот телефон, ама реалноста е дека животот тогаш веројатно бил далеку позабавен од сега

image

За детето да не го поминува слободното време пред екраните од мобилните телефони или таблети, експертите советуваат родителите со нив да играат игри и со тоа да ја стимулираат нивната креативност

image

„Патот до здрави заби“ – кампања што ги научи дечињата на важна здрава навика

image

ЗА ЗДРАВИ ЗАБИ И ДОБРИ НАВИКИ - Утре со почеток во 19 часот, во паркот на Езерата во населба Аеродром, дечињата ќе имаат можност да запловат во магичниот свет на фантазијата, и сите заедно ќе ги остварат своите креативни потенцијали

image

Четко и другарчињата куглаа и ги уништија лошите бактерии -главниот лик Четко одигра уште една игра со своите другарчиња..

image

Со играта „Пикадо“ продолжува кампањата „Патот до здрави заби“. Играта ќе се одржи во Паркот на Авиончето во населба Аеродром. Пикадо е втората игра преку која Четко...

ФОТОГРАФИИ

Фото: Како си играат децата низ светот?

Автор: Редакција Рингераја | 7.8.2014
image

Овие прекрасни фотографии ќе ви дадат глобална перспектива на тоа што значи да се биде дете, во другите држави низ светот

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Додека бебето спие.
пеперутка16

Вие сте сами дома, а бебето спие. Што правите најчесто?