|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Во прилог е водич за тоа како и на која возраст децата играат, играчки со коишто се забавуваат и им помагаат да го разберат светот, да ги научат социјалните и емоционалните вештини и да го стимулираат мозокот во развој

image

Обидете се да го направите она што го правеле и нашите родители – пуштете ги децата да си играат надвор. Уште подобро – одете и вие со нив!

image

Доктор Ранко Рајовиќ е лекар, невроендокринолог, основач на „Никола Тесла центар (НТЦ) – отсек за млади таленти“ , кој ги постави темелите на НТЦ системот за креативно учење

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

10 знаци дека вашето дете е разгалено

Автор: Редакција Рингераја | 20.7.2016
image

Велат дека не можете да го разгалите детето со држење, лулање и преголема грижа за него, но кога веќе ќе наполни 3 години, а вие продолжувате да претерувате, тогаш има шанси вашето дете да стане разгалено

image

Кога за последен пат поминавте на црвено? Вчера?! Денес?! Пред еден час?! Овој семафор ќе ве спречи да го направите тоа!

ВИДЕА

Видео: ЛУДО играње со тато!

Автор: Редакција Рингераја | 27.11.2014
image

Преслатко и пресмешно! Бебето игра како тато

image

Дали сте родител кој на првите капки дожд реагира така што децата од игралиште ги носи дома? Имате ли обичај да ја откажете прошетката надвор заради лошата временска прогноза? Прочитајте ги 10-те причини ЗА и променете ја оваа навика

ФОТОГРАФИИ

Фото: Како си играат децата низ светот?

Автор: Редакција Рингераја | 7.8.2014
image

Овие прекрасни фотографии ќе ви дадат глобална перспектива на тоа што значи да се биде дете, во другите држави низ светот

ВИДЕА

Близнаци играат Gangnam style

Автор: Редакција Рингераја | 6.2.2013
image

Две и пол годиишните близнаци се обучувани да играат Gangnam style, но ќе признаете дека едниот е подобар

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Одмор.
пеперутка16

На колку месеци би го однеле вашето бебе на море?