|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

И покрај тоа што е традиција во нашите региони, додатоците во исхраната да започнуваат со овошје, словенечките автори на книгата „Бебињата сакаат да папаат“ препорачуваат зеленчук за првиот оброк на бебето

image

Мандарините се омилена зимска ужина на многумина. Сепак, многу ретко можеме да слушнеме за нивните придобивки. На крајот на краиштата, тоа не е само вкусно овошје

ИСХРАНА

7 причини да изберете овошје наместо колачи

Автор: Редакција Рингераја | 9.7.2019
image

Овошје или колачи? Во оваа "битка", често ја избираме погрешната страна, колачите. Ако сеуште немате доволно мотивација да јадете повеќе овошје и да ги оставите колачите, видете 7 причини зошто секогаш треба да го изберете овошјето

image

По информациите на масовно труење на лица со прскани јагоди во Србија, ви носиме неколку совети како темелно да го измиете овошјето и зеленчукот од отровите

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

7 намирници за одличен имунитет

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2018
image

Во секој период од годината треба да се трудите што повеќе здрави намирници да консумирате, намирници кои се богати со витамини и хранливи материи и кои ќе му помогнат на вашиот организам подобро да функционира

ИСХРАНА

Здрава храна - паметно дете?

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2016
image

Дали храната има влијание врз развојот на интелегенцијата кај детето?

image

Според мислењето на стручните лица појадокот е еден од најважните предуслови за раст и развој на секое дете. Појадокот обезбедува енергија за нормално функционирање на организмот, како и 20-25% нутритиенти кои треба да се внесат во тек на денот

ИСХРАНА

11 правила за воведување на цврста храна

Автор: Редакција Рингераја | 23.1.2015
image

Воведувањето на цврста храна не би требало да биде оптоварување ни за детето, ни за мајката, а при изборот на продукти мора да се земе во предвид годишното време, навиките во семејството и економските фактори

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Како да го јадете овошјето?

Автор: Редакција Рингераја | 15.10.2014
image

Интересни информации од Др. Оз

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Стрес? – Го имаме овошјето за вас

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2014
image

Секојдневно се среќаваме со стресни ситуации, без разлика дали на работното место или во секојдневниот живот. Затоа нашето тело има засилена потрошувачка на гликоза и ви бара се повеќе шеќер

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Дали ги разгалувате вашите деца?
Jana9

Дали ги разгалувате вашите деца?

ДА (27%)

НЕ (19%)

Понекогаш (54%)


Број на сите гласови: 26

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!