|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ

10 незаборавни спомени од детството

Автор: Редакција Рингераја | 22.2.2017
image

Што е првото нешто на кое се сеќавате кога станува збор за детството? Сигурно и вие имате непроценливо богатство од десетина незаборавни спомени кои ви се навраќаат со насмевка и носталгија кон минатото

ФОТОГРАФИИ

Како би живееле нашите деца без техника?

Автор: Редакција Рингераја | 20.4.2016
image

Фотографката Ники Бум, од Нов Зеланд, дефинитивно има што да каже за ова прашање. Во спектакуларна фотосесија таа го снима животот на четирите деца кои се одгледуваат дома, кои немаат пристап до било какви мобилни уреди или телевизија

image

Со својот статус на Фејсбук, кој за брзо стана вирален, оваа девојка од Србија не потсети што ќе запомнат децата од своето детство

image

Како на децата им се зборуваше порано, а како им се зборува денес?

image

Отсекогаш знаев дека еден ден треба да ги лажам децата. Тоа е еден од чудните родителски моменти, кога треба да се донесат тешки одлуки. Треба да ги учиме децата да не лажат, додека се уште повремено ги лажеме

МАМИНО КАТЧЕ

Се сеќавате на вашето детство, нели?

Автор: Редакција Рингераја | 18.5.2015
image

Нашите игралишта беа градилишта, исполнети со кал, гуштери и желки кои беа наши миленичиња. Се качувавме на дрва, прескокнувавме ѕидови за да набереме некоја слива киселачка. Ролшуите и точаците беа наши превозни средства кон иднината...

МАМИНО КАТЧЕ

20 причини зошто детето може да има лош ден

Автор: Редакција Рингераја | 25.8.2014
image

Дали вашето дете некогаш се пожалило дека му е тешко? Духовита мајка открива 20 причини кои можат да го расипат денот на нејзиното дете

ФОТОГРАФИИ

Фото: Вака треба да изгледа детството!

Автор: Редакција Рингераја | 11.3.2014
image

Ние живееме на село, во многу стара куќа без непотребен конфор или телевизија. Нашиот двор со шума од бамбуси и природно езерце е наш универзум во кој може многу да се открие. Вака треба да изгледа детството!

СЕМЕЕН ЖИВОТ

Бебешкиот фото албум на Принцот Вилијам

Автор: Редакција Рингераја | 4.8.2011
image

И Принцот Вилијам некогаш беше бебе. Погледнете го неговиот фамилијарен албум со фотографии од неговато најрано детство.

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Интервју: Елена Ристеска

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Елена Ристеска, млада, убава, успешна, а толку скромна и мила девојка ни открива детали од нејзиното детство, односите во семејството и значењето на семејството во изградба на нејзината кариера.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Име за машко дете
Jana9

Кое од овие наведени машки имиња ви се допаѓа?

Стефан (25%)

Филип (15%)

Марко (13%)

Дамјан (19%)

Андреј (22%)

Дарко (6%)


Број на сите гласови: 68

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!