|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

За сe повеќе парови, забременувањето станува сe потешка задача, а на овој тренд влијаат различни фактори, вклучувајќи ја возраста, начинот на живот и влијанијата од околината

image

Нашето општество понекогаш промовира културна порака дека жените над 35 години не можат (или не треба) да забременат. Но, науката вели поинаку

image

Некои велат дека е најдобро да имате дете во дваесеттите години додека пак другите ве советуваат дека најдобро е во четириесеттите години, па малку наидовме на дилема

ОТКРИВАЊЕ НЕПЛОДНОСТ

Што не знаевте за неплодноста?

Автор: Редакција Рингераја | 28.8.2018
image

Жените кои не можат да забременат поминуваат низ многу тежок период и постојано се преплавени со емоции, како што се осаменост, загуба и самоомраза

МАМИНО КАТЧЕ

9 GAG: Животот на жената пред и по 30-та

Автор: Редакција Рингераја | 30.3.2016
image

Жената пред 30 и по 30 години. Има голема разлика!

image

Жените кои сакаат да имаат паметни деца, е најдобро да родат на 30 години, објавија во "Метро"

ИСХРАНА

Кога да почнеме да даваме чоколадо на детето?

Автор: Редакција Рингераја | 5.12.2014
image

Чоколадото е омилен продукт на децата, но родителите знаат дека тоа не е најздрав избор за детското мени. Кога може да почнеме да даваме чоколадо на детето, без да влијае штетно на неговото здравје?

image

Играчките се многу важни и корисни за развојот на бебето. Им помагаат во усовршувањето на стекнатите вештини и ги прават среќни нашите најмили. Но сепак, потребно е да се внимава при изборот на играчката за вашето бебе

ИСХРАНА

Млеко во исхраната – кое, кога и колку?

Автор: Редакција Рингераја | 27.11.2012
image

Млекото се истакнува како еден од најважните и најпотполни продукти во исхраната на децата, но она на што треба да се внимава е кое млеко, кога да се воведе и во колкава количина?

ХУМАНОСТ ОД МАЛИ НОЗЕ

Добри деца – лошо однесување

Автор: Редакција Рингераја | 4.1.2012
image

Научете што да правите, а што не, за да се справите со проблемите при дисциплинирање на детето и откријте како да го спречите лошото однесување кај децата во иднина.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Додека бебето спие.
пеперутка16

Вие сте сами дома, а бебето спие. Што правите најчесто?