|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПРИКАЗНИ ОД ДОЕЊЕ

Кои приказни од доење добија награда

Автор: Редакција Рингераја | 27.8.2020
image

Многу нешта би можеле да се научат од нечија приказна од доење.Тука можете да ги најдете сите потешкотии со доењето, сите радости и триумфи. Мамичките кои ги раскажаа своите приказни не штедеа на емоции! Прочитајте кои приказни од доење се наградени

image

Никој не е совршен, но изгледа сите мајки сакаат да бидат баш таа совршена мајка. Сигурно сте сретнале мајки кои обожаваат да готват и се им иде од рака, сите пари ги трошат само на децата и зборуваат како нивните деца се совршени...

НАРОДНИ ПРИКАЗНИ

Кога дава Госпо, и од баџа дава

Автор: Народна приказна | 7.11.2010
image

Македонски волшебни приказни

image

Македонски народни приказни

image

Македонски народни приказни

ДЕТСКО КАТЧЕ

Итар Пејо и стариот арамија

Автор: Детско катче | 19.9.2010
image

Македонски народни приказни

ДЕТСКО КАТЧЕ

Лоша мисла, цела болест

Автор: Народна приказна | 12.9.2010
image

Македонски народни приказни

ДЕТСКО КАТЧЕ

Итар Пејо, попот и алвата

Автор: Детско катче | 5.9.2010
image

Македонски народни приказни

НАРОДНИ ПРИКАЗНИ

Волшебната белезица

Автор: Детско катче | 28.8.2011
image

Волшебни приказни

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

privatno ill drzavno uciliste
katence

dali bi se odlucile za drzavno ili privatno uciliste dokolku vo moznost

privatno (62%)

drzavno (38%)


Број на сите гласови: 29

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!