|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Недостатокот на фолна киселина е еден од најчестите недостатоци на витамини.Фолатот (витамин Б9) е особено важен за време на бременоста, бидејќи помага да се спречат дефекти на невралната туба, како што е спина бифида, кај ембрионите во развој

image

И покрај тоа што е традиција во нашите региони, додатоците во исхраната да започнуваат со овошје, словенечките автори на книгата „Бебињата сакаат да папаат“ препорачуваат зеленчук за првиот оброк на бебето

image

По информациите на масовно труење на лица со прскани јагоди во Србија, ви носиме неколку совети како темелно да го измиете овошјето и зеленчукот од отровите

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

7 намирници за одличен имунитет

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2018
image

Во секој период од годината треба да се трудите што повеќе здрави намирници да консумирате, намирници кои се богати со витамини и хранливи материи и кои ќе му помогнат на вашиот организам подобро да функционира

image

Многумина од нас имаат навика да приготвуваат големи количини храна која ја подгреваат следните неколку дена

ИСХРАНА

Здрава храна - паметно дете?

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2016
image

Дали храната има влијание врз развојот на интелегенцијата кај детето?

ИСХРАНА

Храна и пијалоци кои содржат арсен

Автор: Редакција Рингераја | 18.2.2015
image

Водата и почвата, за жал, често се полнат со секакви отровни материи. Индустријата остава трајни наслаги од штетни хемикалии кои ги населуваат прехранбените производи и месото што го јадеме

ИСХРАНА

11 правила за воведување на цврста храна

Автор: Редакција Рингераја | 23.1.2015
image

Воведувањето на цврста храна не би требало да биде оптоварување ни за детето, ни за мајката, а при изборот на продукти мора да се земе во предвид годишното време, навиките во семејството и економските фактори

image

Дали некогаш сте размислувале дали навистина се бескорисни деловите од растенијата кои ние постојано ги фрламе, како што се некои листови, кори, лушпи и слично? Дали овие делови воопшто смеат или би требало да се употребуваат во исхраната?

image

Кога зборуваме за зелена храна мислиме на овошја и зеленчуци во кои доминира зелената боја. Денес ви претставуваме осум факти кои докажуваат дека зелената храна е одличен лекар

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Дали?
Jana9

Дали играте наградни игри?

ДА (20%)

Не (40%)

Понекогаш (40%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!