|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Уникатна колекција на протеини и аминокиселини, кои се градежни блокови неопходни за здравјето на зглобовите. Формулата за биоактивен колагенски пептид е научно поддржана за обновување на 'рскавицата без интеракции со лекови или несакани ефекти

ИСХРАНА

Семе од босилек - непозната супер храна

Автор: Редакција Рингераја | 22.4.2019
image

Дали сте слушнале дека семето од босилек може да се јаде и всушност е многу добро за здравјето? Иако тоа е малку познато во нашата земја, семието од босилек се користи со векови во кинеската медицина

ИСХРАНА

5 прашања за здравјето и варените јајца

Автор: Редакција Рингераја | 22.4.2019
image

За Велигден, главна состојка на менито се јајцата. Колку е корисно да јадете варени јајца, каква е препорачаната доза и како тоа се одразува на организмот - прочитајте 5 прашања и нивните одговори за јајцата и здравјето.

ИСХРАНА

Леблебијата е адекватна замена за месо?!

Автор: Редакција Рингераја | 22.5.2018
image

Леблебијата или наутот е исклучителна намирница богата со нутритивни вредности. Се употребува уште од древните времиња, за што сведочат археолошките артефакти од остатоците од оваа билка

image

По напорниот тренинг, потребен ви е оброк кој ќе ги зајакне вашите мускули и ќе ви даде дополнителна енергија

image

Сакате да го извлечете максимумот од вашиот тренинг? Јадете правилна храна пред да започнете со самиот тренинг

ИСХРАНА

Што содржи купечкиот сладолед?

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2014
image

Во летните горешници ншто не освежува толку многу како ладен десерт од фрижидер или замрзнувач. Израдувајте ги своите сакани, посебно најмалите, со вкусни и здрави ледени волшебства...

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Спирулина

Автор: www.doktori.mk | 18.3.2014
image

Мали количества на екстрактот од спирулина ја намалуваат вирусната репликација, додека големи концентрации целосно ја запираат неговата репродукција

ВО ДОБРА ФОРМА

Масти и видови на масти

Автор: Александра Ојлеска | 15.11.2010
image

На етикетите на многу производи ќе прочитате дека се со “малку масти” или се “без масти”. Диетите со мала количина на масти им се препорачуваат на луѓе кои сакаат да ослабат, но и на останатите како правилен начин на исхрана.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Пушење во бременост
predrag

Дали пушевте за време на бременоста

Да, како и претходно (15%)

Да, но помалку од претходно (23%)

Да, почнав за време на бременоста (0%)

Не, престанав за време на бременоста (19%)

Не, престанав уште пред да забременам (13%)

Не, никогаш не сум пушел/а (30%)


Број на сите гласови: 205

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!