|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Деновиве актуелна е веста за тригодишното девојче кое е жртва на насилство од страна на логопедот со кој работело. Родителите се загрозени од настаните а нивната ќеркичка е истрауматизирана. Разговараме со нејзината мајка

БЛОГОВИ

Елена Наумовска: Стоп за насилство врз жените!

Автор: Редакција Рингераја | 27.1.2021
image

Како првенствено жена, сопруга, па потоа и мајка на ТРИ девојчиња чувствувам потреба да направам пост со #несисама

БЛОГОВИ

Mamamegi се приклучи во кампањата "Не си сама"

Автор: Маргарита Каранфилов | 27.1.2021
image

Како мајка на две женски деца јавно сакам да се вклучам во кампањата - СПРЕЧУВАЊЕ НАСИЛСТВО ВРЗ ЖЕНИТЕ И ДЕВОЈЧИЊАТА!

АКТУЕЛНО

СТОП на насилството врз жените!

Автор: Редакција Рингераја | 29.11.2014
image

Насилството врз жените претставува сериозна повреда на човековите права што феноменолошки се манифестира како резултат на дискриминаторски третман односно нееднаквост помеѓу мажите и жените

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Насилство меѓу децата

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Во животот на секое дете доаѓа време кога прв пат се соочува со своите врсници. За некои деца тоа е времето кога тргнуваат во градинка, а за други можеби и порано.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Одмор.
пеперутка16

На колку месеци би го однеле вашето бебе на море?