|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Елена Наумовска: Стоп за насилство врз жените!

Редакција Рингераја, 27.1.2021
Како првенствено жена, сопруга, па потоа и мајка на ТРИ девојчиња чувствувам потреба да направам пост со #несисама

image
/11


За жал насилството постоело и ќе постои, но тебе жено која го читаш ова а во исто време си жртва на било какво насилство од твојот сопруг, брат, татко, професор, претпоставен.. сакам да ти кажам НЕ СИ САМА.

Не молчи!

Не трпи!

Тоа не е само обичен шамар, нема да помине, нема да биде во ред, не го сакај, оди.

НЕ СИ ТИ КРИВА!

Почитувај се себе си, и своето тело, не присилувај го на нешто што не сака.

Биди дама, нашминкана со шминка а не со модрици.

Биди јака кажи прво ти СТОП, па сите ние со тебе и позади тебе!

НЕ СИ САМА, и НЕМА ДА БИДЕШ!

 


Три минути во главата на 2-годишно дете
Џејсон Гуд е американски писател и комичар, татко на двегодишен син, кој за него претставува постојан извор на инспираци...
8
Деветте кругови на пеколот на мајките
Во својата поема Пекол, Данте Алигиери патува низ деветте одделни кругови на човечкото страдање на неговото патување кон...
6
14 генијални цитати на славниот руски педи...
Јевгениј Олеговиќ Комаровски е еден од најпознатите и најпризнати педијатри на територијата на бившата СССР. Доктор на м...
4
Како се менува мажот кога ќе стане татко?
Мажите обично созреваат покрај саканите жени. Но, тие значително се менуваат кога семејството од двајца членови ќе се пр...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Име за нашата ќеркичка
Mila mamicka

Кое име повеќе ви се допаѓа?

Михаела (43%)

Ива (57%)


Број на сите гласови: 115

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!