|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Mamamegi се приклучи во кампањата "Не си сама"

Маргарита Каранфилов, 27.1.2021
Како мајка на две женски деца јавно сакам да се вклучам во кампањата - СПРЕЧУВАЊЕ НАСИЛСТВО ВРЗ ЖЕНИТЕ И ДЕВОЈЧИЊАТА!

image
/11


 

Доста молчеше заради тоа што ќе кажат другите.
Доста молчеше затоа што иднината можеби ќе ти биде уништена.
Доста молчеше затоа што можеби "ти си била виновна".
Доста молчеше затоа што е близок пријател на семејството, наставник, тренер, шеф.
Доста молчеше затоа што ти се закануваше.
Доста трпеше закани, зборови, допири кои не ги сакаш!
Време е да кажеме сите гласно СТОП ЗА НАСИЛСТВО ВРЗ ЖЕНИТЕ И ДЕВОЈЧИЊАТА, затоа што институциите уште спијат.
Време е да кажеме гласно СТОП ЗА НАСИЛСТВОТО ВРЗ ЖЕНИТЕ И ДЕВОЈЧИЊАТА затоа што и ние сме жени, некому сме ќерки и сестри и имаме ќерки!
 
Време е да го промениме ова!
Ја имаш цела поддршка- НЕ СИ САМА!

 

 

Фото: Татковци во породилна сала
Овие скапоцени фотографии кои ја изразуваат возбудата на татковците кои ги поддржуваат своите партнерки во просторијата ...
152
Mamamegi: Зошто не доев тандем?
Блог на @mamamegi
18
Не верувајте во овие 4 митови за патување ...
Многу родители кои имаат мало дете, не ни помислуваат да излезат од границите на сопствената земја, а уште помалку да се...
12
Блог: Колку што го сакам тој сон, толку и ...
Прекрасен излив на мајчински чувства од Елена Наумовска - @mother.of.three.daughters
9


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ime za naset_o srcence
tin4e_to1

koe ime e poubavo za srcenceto

iva (41%)

ana (29%)

eva (31%)


Број на сите гласови: 245

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!