|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ИСХРАНА

Како правилно да подготвите супа?

Автор: Редакција Рингераја | 30.6.2016
image

Неслучајно супите се нарекувани "бакнежот за стомакот", бидејќи тие го подготвуваат човечкиот организам за останатите јадења. Приготвени правилно, тие имаат пријатен мирис и вкус и го зголемуваат апетитот

image

Зошто овoj зеленчук е толку корисен и зошто е убаво понекогаш да ги вклучувате во своето мени? За сите придобивки од консумацијата на аспарагус, научете сега

image

Алармот звони, денот започнува. Има неколку сценарија како денот ви започнува, дали е тивко, мирно и без главоболки? Или во моментот штом алармот заѕвони вашиот утрински кошмар започнува?

image

Обидете се да уживате во процесот на зачнување и не го сфаќајте како "работен" ангажман што треба по секоја цена да заврши со успех. Нема правила кои ќе ви помогнат да забремените додека трепнете...

image

Постојат многу жени кои велат дека не се психолошки спремни за забременување или за раѓање на дете. За нив, процесот на носење на детето во стоматок цели 9 месеци, е сеуште непознат, а исто така и самата замисла за вистинско раѓање ги застрашува

ОСНОВНА НЕГА

Совети за подготовка на градите за доење

Автор: Редакција Рингераја | 30.9.2020
image

Во бременоста се развиваат и млечните канали и млечните меурчиња, а промените се случуваат и на брадавиците кои стануваат набрекнати и чувствителни. Градите се подготвуваат за доење, кое ќе следи веднаш по породувањето

ОСНОВНА НЕГА

Подготовка и чување на млекото во лето

Автор: Редакција Рингераја | 5.8.2018
image

Високите температури кои ни претстојат наметнуваат многубројни грижи и прашања во врска со безбедната подготовка и чување на млекото. Тука ќе ги разгледаме случаите кога мајката дои и кога го храни бебето со адаптирано млеко

СЕ ЗА УЧИЛИШТА

Првиот училишен ден

Автор: Редакција Рингераја | 2.9.2019
image

Изгледаат толку мали и немоќни, а веќе дојде момент за прв пат да го пречекорат училишниот праг

image

Доаѓањето на детето со себе носи многубројни промени во животот на партнерите. Со тие промени полесно ќе се носите доколку се подготвите психички, физички и практично.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

До која возраст?
Admin

До која возраст носеа вашите деца пелени?

0-12 месеци (0%)

12-24 месеци (42%)

24-36 месеци (58%)

36-48 месеци (0%)


Број на сите гласови: 12

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!