|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

СЕКСИ ЌОШЕ

Утринскиот секс го подобрува имунитетот?

Автор: Редакција Рингераја | 15.10.2021
image

АКО не знаете како да го започнете денот со добро расположение, одговорот е едноставен: препуштете се на игри во кревет. Според истражувањата, луѓето кои водат љубов веднаш штом се разбудат се поздрави и посреќни, а доброто расположение е гарантирано

image

Ако мислите дека вашиот сексуален живот не е толку добар, може несвесно да направите грешки што можат многу да влијаат на вашето задоволство. Жените откриле дека им пречи кога мажите копираат од порно филмовите, но има и работи кои жените ги грешат

ЗДРАВЈЕ

Секс во бременоста, како да се расположите?

Автор: Редакција Рингераја | 29.10.2015
image

Сега кога сте бремени апстинирате со секс? Иако и ова е сосема нормално, има придобивки од сексот за време на бременоста.

ИСХРАНА

Промени во однесувањето кај децата од храна

Автор: Редакција Рингераја | 25.12.2014
image

За да бидат децата здрави и енергични, треба да го следат здравиот модел на исхрана, во кој не треба да недостасуваат хранливи елементи и треба максимално да бидат исклучени штетните храни

image

Уште кога ќе го слушнете алармот добивате чуден излив на бес: Зарем веќе морам да станам? Зарем не е пребрзо? Можеби алармот е лошо наместен? Време е да престанете со црните мисли наутро, а како? Еве пет интересни начини...

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Како јогуртот влијае на мозокот?

Автор: Редакција Рингераја | 4.9.2013
image

Јасно е дека тоа што јадете влијае на Вашето тело. А на мозокот? Научниците се обидуваат да откријат дали постои подлабока врска меѓу размислувањето, расположението и храната. И се чини дека постои

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Стигна пролетта! Расположете се

Автор: Редакција Рингераја | 21.3.2014
image

Доколку овој прв пролетен ден се уште не Ве орасположил, ние Ви нудиме пет едноставни трикови за подобро расположение

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Животот
пеперутка16

Кој период од вашиот живот бил најубав досега?