|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Здраво, ви пишува „храбра“ идна мајка, која веќе се плаши да сподели во мајчинските групи на Фејсбук на тема породување. Видов друга слична приказна кај вас и тоа ме мотивираше да контактирам со уредниците на „Рингераја“

ДНЕВНИКОТ НА МАМА

Силна жена

Автор: Марија Симоноска | 6.5.2020
image

Ти силна жено, колку болки, колку ножеви те распараа, жено? Колку ли страдања преживеа жено? Еј, ти жено...

ДНЕВНИКОТ НА МАМА

Девојче мое...

Автор: AnnaMolly RR | 9.10.2018
image

Во чест на сите прерано изгубени бебиња, во чест на мајките кои поминале или поминуваат бременост по загуба...

ФОТОГРАФИИ

Фото: Молчењето не е секогаш злато!

Автор: Редакција Рингераја | 7.8.2015
image

Ако возрасен молчи, тоа значи дека или чита нешто, се релаксира, се одмора или медитира. Ако дете молчи? Можете да бидете потполно сигурни дека тоа не носи ништо добро. Погледнете ги фотографиите на деца кои молчеле

image

Модерно родителство: Кога тоа стана толку конкурентна дисциплина? Од кога е секој ден нов предизвик? Дали е тоа бидејќи прочитавте студија во која се вели дека се' до сега правите погрешно? Откако ги видовте двете цртички, нели се' правите погрешно?

image

Писмо од една домаќинка до сите жени во светот: Чисти само колку што мораш!

ДНЕВНИКОТ НА МАМА

Те сакам, засекогаш ќе те сакам!

Автор: Редакција Рингераја | 19.8.2014
image

Дневникот на AnnaMolly RR

МАМИНО КАТЧЕ

10 работи кои ги научив за мајчинството

Автор: Редакција Рингераја | 1.7.2022
image

Не излегувајте да се напиете нешто. Ако го прекршите ова правило вашите деца ќе се разбудат следното утро во 5 часот. Ова е нивниот начин да ве казнат...

image

Дневникот на sandriana RR

СТРАНА 1 ОД 6