|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

10 работи кои ги научив за мајчинството

Редакција Рингераја, 1.7.2022
Не излегувајте да се напиете нешто. Ако го прекршите ова правило вашите деца ќе се разбудат следното утро во 5 часот. Ова е нивниот начин да ве казнат...

image
/11


  1. Прашањето “Зошто?” ќе ви биде поставувано  1800 пати на ден, засекогаш. Никогаш нема да го имате вистинскиот одговор.

  2. Стоењето на Лего коцки боли. Секогаш. Исто така боли и стоењето на коњчиња, слончиња и други пластични животни. Не очекувајте сожалување од  детето, напротив, тоа ќе биде загрижено за играчките.

  3. Не постои логика како детската логика. Само климајте со главата, а потоа дозволете му да носи гумени чизми и капут во лето во парк.

  4. Кога ќе мислите дека сте воспоставиле рутина со спиењето, подгответе се за претстава која ќе ги тестира вашите граници на издржливост. Подгответе се да ги прочитате трите најголеми сликовници – без да прескокнувате страни. А потоа прочитајте ги повторно. Ако мислевте да ја напуштите собата без да го разбудите – се лажете. Можеби имате најтивка стратегија – но сепак ќе го разбудите.

  5. Не е важно колку добро готвите. Детето ќе ве натера да верувате дека немате поим. Тие имаат моќ да ја уништат вашата саодоверба на сите нивоа.

  6. Во вашиот живот ќе се појави нив правец на музика. Постојано ќе слушате Mickey Mouse Club House, Pegga Pig или Masha and the Bear. Во ушите ќе ви одзвонуваат песните и кога ќе се обидувате да заспиете.

  7. Не излегувајте да се напиете нешто. Ако го прекршите ова правило вашите деца ќе се разбудат следното утро во 5 часот. Ова е нивниот начин да ве казнат.

  8. Најдете начин да ја ставите сета омилена храна на детето во торба, дури и онаа која никогаш не ја побарало. Така ќе ја научите моќта на спасителите на живот.

  9. Никогаш не го користете времето додека децата спијат за да работите. Никогаш не чистете и не перете ако децата заспијат порано. ОДЕТЕ НА СПИЕЊЕ!

  10. Подот во вашата кујна никогаш повеќе нема да биде чист. Скоро секогаш ќе бидете сигурни дека ви мириса на повраќаници и каки, но никогаш нема да знаете од каде точно доаѓа мирисот.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што би променила во првите 7 години како м...
Веднаш се сеќавам за првото - сигурно сте забележале дека времето лета брзо и доаѓа момент во кој ви се чини дека денови...
4
Што МОРА да знаат мајките на девојчиња?
Розеви балони излетаа од кутијата за откривање на полот на забавата која ја приредивме за објавување на бременоста. Бев ...
4
Навикнување на нокшир
Кои се чекорите за навикнување на нокшир? (англиско видео)
3
МЕНСА препорачува: пуштете ги децата да ск...
Др. Ранко Рајовиќ, член на Управниот одбор на MENSA International препорачува: пуштете ги децата да се вртат додека им е...
3
Анкета

Ljubomora
miana

Dali ste ljubomorni po priroda?

Da,mnogu (89%)

Premnogu (11%)


Број на сите гласови: 27

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!