|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Ти силна жено, колку болки, колку ножеви те распараа, жено? Колку ли страдања преживеа жено? Еј, ти жено...

image
/11


Ти...ти жено, ти..

Какво ли срце имаш ти?

Каква ли душа имаш ти?

Ти жено, што те знам,

те познавам.

Ти силна жено,

колку болки,

колку ножеви те распараа, жено?

Колку ли страдања преживеа жено?

Еј, ти жено...

Толку ли си цврста и силна,

колку што си и милна?!

Ти жено,

што те знам и познавам,

или можеби,

се уште те спознавам.

Дали е тоа храброст или цврстина?

Или тивко во мракот, во тишината,

ти жено ја смируваш душата?

Кој знае?

Твојата насмевка е

прекрасна и волшебна,

исто колку и тагата,

длабоко во твоите очи.

Борбена и цврста си ти жено,

мајка, пријателка...

Жена со меко срце и душа,

кој секој може да го слуша,

да го стопли и бодри,

како неа,

да се бори и да не падне,

кога и мора.

Какви ли си ти жена?!

Какво ли срце и душа имаш?!

Еј ти жено,

моја водилка и бодрилка,

ти мајко моја,

со душа и срце

во единствена боја.

 

Да бидеш автор е лесно! Автор може да биде секој! Секој кој чувствува, секој кој љуби, секој кој тагува, секој кој безмерно се радува...

Прочитај како и ти да станеш автор во текстот Станете автор на Рингераја

 

Кога се развива мозокот кај децата?
Децата се брилијантни. Зарем не? Тие живеат во сегашниот момент.Тие се способни и невини. И можеби мојата омилена особин...
10
Најлошите нешта кои може да им ги кажете н...
Сите сме кажале несоодветни зборови на роднините, пријателите, колегите. Сме ги навредиле случајно или намерно, оставајќ...
10
Брутално искрен пост за жените кои не рабо...
Изморена од константното слушање на фразата "што правиш по цел ден?" блогерката Ryshell Castleberry реши да напише...
6
Нова епизода на „Кој кого расте“
Недела на 26.05.2013 во 10.20 часот повторно на Телма телевизија, следете ја новата епизода на тема: Деца и миленичиња
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Admin

Dali rabotata sto ja rabotite ve ispolnuva?

Da (33%)

Ne (0%)

Ponekogas (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!