|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Тргнете ги децата од компјутерот

Автор: Редакција Рингераја | 26.3.2019
image

Физичката активност е битен сегмент во развојот на детето. Уште од рана возраст најмладите треба да вежбаат. Доколку вашите деца не се физички активни, ваша должност е да ги поттикнете

ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ

Превенција на дебелеење кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 28.3.2016
image

Зошто прекумерната телесна тежина кај децата се смета за здравствен проблем? Што можете како родител да направите за да се спречи прекумерна телесна тежина кај Вашето дете?

image

Доколку спортувате повеќе пати во текот на неделата, вам ви треба квалитетна храна која ќе го одржува нивото на вашата енергија во баланс

image

Старата изрека "во здраво тело здрав дух", е докажано точна што се однесува до физичката форма на децата

image

Научно е докажано дека редовната програма на физичка активност доведува до подобрување на општата здравствена состојба и намален морталитет

image

Време е на настинки и вирози, па важно е да се подготвите и да го зајакнете имунитетот на Вашето дете

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

sofi
sofija.sofi

koe ima e najubavo

sofija (27%)

jana (37%)

mila (36%)


Број на сите гласови: 340

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!