|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ДНЕВНИКОТ НА МАМА

Силна жена

Автор: Марија Симоноска | 6.5.2020
image

Ти силна жено, колку болки, колку ножеви те распараа, жено? Колку ли страдања преживеа жено? Еј, ти жено...

МАМИНО КАТЧЕ

Да летам, да полетам!

Автор: Марија Симоноска | 27.4.2020
image

Да летам, да полетам. И таму, каде што беше невозможно, и таму, каде што беше непознато и таму, каде што беше неверојатно, фантастично

МАМИНО КАТЧЕ

Да не ти даде Бог она што мајка ти мисли!?

Автор: Редакција Рингераја | 29.5.2019
image

Да не ти даде Бог она што мајка ти мисли, вели старата народна поговорка. Општо познато е дека во секоја шега има половина вистина, а во оваа има и многу повеќе

МАМИНО КАТЧЕ

Пораснав со гневна мајка

Автор: Редакција Рингераја | 4.2.2019
image

Јас пораснав со гневна мајка. Таа врескаше по мене бидејќи сум го истурила млекото, ме тепаше бидејќи и презборував и силно ми ја повлекуваше раката што неколку дена потоа ме болеше. Шеташе низ куќата, мрмореше и ги исфрлаше сите негативни коментари

image

Откако хаосот познат под името утро еруптира во мојата куќа денес, зедов неколку минути да се загледам во чудото наречено гол автопортрет на Ким Кардашијан, кое беше објавено на Инстаграм во раните утрински часови

image

Мајката е една од најважните жени во животот на секоја девојка која воспитува и помага во најтешките ситуации. Таа го преживува со нас секој неуспех, понекогаш го живее нашиот живот и секогаш сака да ни се случува само најдобро

МАМИНО КАТЧЕ

Жена ми не работи ништо. Домаќинка е.

Автор: Редакција Рингераја | 22.1.2016
image

Посветено на сите жени кои ги даваат своите животи за доброто на семејството

МАМИНО КАТЧЕ

Војна на мајките

Автор: Редакција Рингераја | 28.10.2015
image

Војна! Најосудувачките моменти кои мајките си ги упатуваат една на друга за тоа како е најдобро да се одгледува дете

image

Тоа ќе биде лесно! Нема мајка која не помислила дека кога ќе дојде бебето, ќе знае и умее се. Но, тоа баш и не е така, зар не? Еве во што погреши мајката Џесика Тејлор...

image

Отсекогаш знаев дека еден ден треба да ги лажам децата. Тоа е еден од чудните родителски моменти, кога треба да се донесат тешки одлуки. Треба да ги учиме децата да не лажат, додека се уште повремено ги лажеме

СТРАНА 1 ОД 8


Анкета

kako?
snegulce

Ime za nasiot sin :)

Marko (24%)

Filip (22%)

Petar (21%)

Hristijan (13%)

Mateo (20%)


Број на сите гласови: 219

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!