|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ИЗБОРНИ АКТИВНОСТИ

Детски креативен центар

Автор: Детски креативен центар | 9.12.2012
image

Детскиот креативен центар при МКЦ е простор каде децата низ разни активности се дружат, низ игра истражуваат и учествуваат во различни креативно-едукативни работилници. Во рамките на ДКЦ работи драмско, ликовно и балетско студио.

ПРИКАЗНАТА ЗА ЈАНА

Приказната за Јана - видео

Автор: Редакција Рингераја | 3.12.2012
image

Погледнете ја Приказната за Јана која ја подготвивме за сите Вас кои ќе изработувате играчки-прегратки и ќе учествувате во акцијата Прегратка на Дар 2012.

АРХИВА 2011

Приказната за Миа во драматуршка форма

Автор: Редакција Рингераја | 8.3.2012
image

Изведба на приказната за Миа од децата од Детски креативен центар

BRITISH CORNER

Јазикот - прозорец кон светот

Автор: Барбара Синадиноска | 30.9.2011
image

Драмски текст напишан по повод 10 годишната прослава на Европскиот ден на јазиците

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste ljubomorni?

Da (33%)

Ne (0%)

Ponekogas (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!