|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Кога настинката никако не поминува...

Автор: Редакција Рингераја | 31.3.2014
image

Дали некогаш ви се случило неколку денови откако ќе ви се повлечат симптомите на настинка, повторно да почнете да чувствувате малаксаност, да кивате и да кашлате?

image

Поврзаноста на воспалението на горниот респираторен систем и долните дишни патишта е одамна позната и денеска се именува како синобронхијален синдром

image

Овој напиток може да ја излечи и најкомплицираната кашлица, која не успева да ја излечи современата медицина

image

Кашлицата може да биде предизвикана од вируси, бактерии, алергии, карциноми, срцеви проблеми, лекарства и многу други работи. Во сите од овие случаеви терапијата е различна, но причината која ја предизвикува мора да се најде

image

Зошто во есен се почести инфекциите на горните дишни патишта?

image

Симптомите се познатите при настинката: болно грло, секрет од носот, покачена температура, инфекции на увото и синусите. Најмногу подложни на риновирусни инфекции се децата до 2-годишна возраст.

image

Погледнете како на едноставен начин да се спречи брзото ширење на заразата. (англиско видео)

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Машко име
AdminВедран (35%)

Јане (15%)

Јован (50%)


Број на сите гласови: 139

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!