|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Со многу подароци и насмевки на детските лица, заврши акцијата Прегратка на дар на Рингераја и БиМилк

image

Доделени се награди од Бимилк за најдобро изработена играчка, во градинката „Младост„

image

Се ближиме до крајот на Прегратка на дар. Денес ги започнавме финалните активности, делењето на наградите од натпреварот за најкреативна играчка

image

Сликовници, честитките и играчки - прегратки се поделени во болниците на цела Македонија

image

Проектот Прегратка на дар, со ВАША ПОМОШ ги стопли срцата на сите болни деца во Македонија! Дојде ред да ги израдуваме и дечињата кои неуморно правеа играчки и ги подарија од срце!

image

Креативен Центар „Мали Креативци“, место каде што НАШИТЕ ДЕЦА смеат слободно да креираат! Што направија овие креативни дечиња за своите болни другарчиња?

image

Во очи на Новогодишната ноќ израдувавме неколку дечиња во детското одделение при Општата болница во Прилеп и оставивме играчки кои ќе ги насмеат децата кои од овој ден натаму ќе мораат да ја посетат болницата...

image

Рингераја.мк и Млекара Битолa ве покануваат на првата изложба на РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ИГРАЧКИ од децата заедно со родителите и воспитувачите од градинките низ Македонија, наменети за болните дечиња во болниците

image

Децата од градинката 13-ти ноември се собрале во кругче и го очекуваа чупето да ги поздрави, развесели и да им ја прочита сликовницата. Бевме стоплени од многуте детски насмевки и прегратки и не развеселија разиграните и прекрасни дечиња

ТЕК НА АКЦИЈАТА 2013

Работилница во градинката во Виница

Автор: Редакција Рингераја | 19.12.2013
image

Прекрасен дочек во градинката во Виница. Децата внимателно го слушаа Битолското Чупе како им раскажува, ни поделија многу топли прегратки и насмевки

СТРАНА 1 ОД 18


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?