|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Поделени играчки во болницата во Прилеп

Редакција Рингераја, 2.1.2014
Во очи на Новогодишната ноќ израдувавме неколку дечиња во детското одделение при Општата болница во Прилеп и оставивме играчки кои ќе ги насмеат децата кои од овој ден натаму ќе мораат да ја посетат болницата...

image
/71


 

 

Проектот Прегратка на Дар стигна до својата последна цел. Играчките прегратки стигнуваат во болните детски рачиња. Во очи на новогодишната ноќ израдувавме неколку дечиња и оставивме играчки кои ќе ги насмеат децата кои од овој ден натаму ќе мораат да ја посетат болницата во Прилеп ♥ ♥ ♥

 

Повеќе фотографии:

 

 

 


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Започнува гласање за најкреативна играчка!
Проектот Прегратка на дар, со ВАША ПОМОШ ги стопли срцата на сите болни деца во Македонија! Дојде ред да ги израдуваме и...
3
Приказната за Јана - 3 Дел
3. Дел од приказната-За сите Вас кои ќе изработувате играчки-прегратки и ќе учествувате во акцијата Прегратка на Дар 201...
2
Приказната за Јана - 2 Дел
2. Дел од приказната-За сите Вас кои ќе изработувате играчки-прегратки и ќе учествувате во акцијата Прегратка на Дар 201...
2
Приказната за Јана - 1 дел
1. Дел од приказната-За сите Вас кои ќе изработувате играчки-прегратки и ќе учествувате во акцијата Прегратка на Дар 201...
2
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?