|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Делење на награди за најкреативна играчка

Редакција Рингераја, 19.3.2014
Се ближиме до крајот на Прегратка на дар. Денес ги започнавме финалните активности, делењето на наградите од натпреварот за најкреативна играчка

image
/101


 

Ја посетивме градинката Димче Мирчев во Велес каде што им го доделивме сертификатот за освоено прво место и им ги поделивме наградите на дечињата.

Тие пак не почестија со прекрасна дружба. Велешките момичиња рецитираа стихотворби за хуманоста и млекото и сите заедно пееја песни за здравата исхрана.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Поделени играчки во болницата во Прилеп
Во очи на Новогодишната ноќ израдувавме неколку дечиња во детското одделение при Општата болница во Прилеп и оставивме и...
3
Започнува гласање за најкреативна играчка!
Проектот Прегратка на дар, со ВАША ПОМОШ ги стопли срцата на сите болни деца во Македонија! Дојде ред да ги израдуваме и...
3
Приказната за Јана - 3 Дел
3. Дел од приказната-За сите Вас кои ќе изработувате играчки-прегратки и ќе учествувате во акцијата Прегратка на Дар 201...
2
Приказната за Јана - 2 Дел
2. Дел од приказната-За сите Вас кои ќе изработувате играчки-прегратки и ќе учествувате во акцијата Прегратка на Дар 201...
2
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?