|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Прекрасен ден во Битола! Караванот на Прегратка на дар беше пречекан во градинката Коца Василева на главната градинка Мајски Цвет со многу детски насмевки и драматизацијата на сликовницата Светот е мал за овој голем кашкавал

image

Во градинката 8-ми март Скопје дечињата беа полни со прашања за битолското чупе и имаа точни одговори на сите нејзини прашања. Ни ги покажаа куклите кои ги изработиле и заедно научивме зошто треба да подаруваат и да бидат вистински хумани другари!

image

Децата од градинката Кочо Рацин изнудија солзи радосници кај нас, кај родителите и воспитувачките. Направиле целосна драматизацијата на сликовницата, во која самите деца беа актери и беше огромно задоволство да се присуствува на овој игроказ!

image

Јована Колев од Гевгелија и нејзината мамичка Елена направија прекрасна зајачка прегратка за некоe болно детенце

image

Вредните раце на воспитувачките, родителите и децата од градинката Борис Трајковски, Демир Капија, ни испратија пакети полни со играчки, од кои зрачеше топлина и љубов!

image

Многу пријатни изненадувања во градинката во Богданци! Не воодушевија со својата гостопримливост, подготвеност, со куклената претстава која ни ја приредија...со нас дури и ручекот го поделија!

image

Им однесовме малку од скопскиот снег, а тие ни дадоа топли прегратки, многу љубов и детски насмевки. Ви благодариме мили дечиња!

image

Паметни дечиња, вредни рачиња! Премногу љубов во една просторија, безброј насмевки и топли прегратки во градинката Детска Радост во Струмица

image

Разиграни и весели детски лица, во градинката 11 Октомври, населба Бутел. Наталија беше нашата ѕвезда, која навистина прекрасно ни раскажуваше. Собравме топлина и љубов за да го згрееме целиот свет

image

Многу прегратки од малите дечиња ги стоплија нашите срца. Сите ја научиле важноста на подарувањето, сите направиле играчки за болните дечиња

СТРАНА 3 ОД 18


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?