|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ВО ДОБРА ФОРМА

Вистината за слабеењето

Автор: Редакција Рингераја | 8.1.2012
image

Сакате да ослабите? Помалку јадете и килограмите ќе се стопат, покажува најновото истражување.

image

Палеолитската диета се смета за веројатната исхрана на нашите предци. Темелните поставки на оваа диета велат дека треба да се храниме онака како што тоа го правеле со илјадници години наназад нашите предци кога индустијата била непознаница па дури и земјоделствот било на ниски гранки од својот развој. Оваа диета е прилично популарна меѓу звездите од Холивуд.

image

Конзумирањето на што полесна храна, односно храна на која и е потребен пократок период на разградување во организмот е од големо значење ако сакаме правилно и здраво да се храниме.

image

Јаглехидратите се основа во исхраната на секој човек. Нивната секојдневна употреба изнесува околу 55% од вкупната количина на енергија.

ВО ДОБРА ФОРМА

Масти и видови на масти

Автор: Александра Ојлеска | 15.11.2010
image

На етикетите на многу производи ќе прочитате дека се со “малку масти” или се “без масти”. Диетите со мала количина на масти им се препорачуваат на луѓе кои сакаат да ослабат, но и на останатите како правилен начин на исхрана.

ВО ДОБРА ФОРМА

Нема замена за вода!

Автор: Александра Ојлеска | 22.11.2010
image

Во една работа можат да се согласат медицината и алтернативната медицина, кога станува збор за исхраната, а тоа е дека: водата е неопходна за човечкиот организам и тоа во количина од 2 литри на ден.

ВО ДОБРА ФОРМА

Идеална тежина

Автор: Александра Ојлеска | 8.11.2010
image

Секоја дама треба да запомни, треба да се јаде за да се слабее здраво. Тоа е сигурен начин дека килограмите нема да се вратат. Поимот диета и не е диета. Сите мислат кога ќе се спомне диета дека тоа е гладување. Но не е така!

image

Дали диетата е опасна за трудницата и бебето? (англиско видео)

СТРАНА 4 ОД 4


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?