|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Нора Шаќири: Тешко забременив заради болеста

Редакција Рингераја, 30.9.2019
Нора Шаќири-Марковиќ и нејзиниот сопруг Марко, во моментов ги живеат најсреќните денови. Нора искрено раскажа дека кога дознала дека е бремена, таа и најблиските биле збунети и заплакале од среќа

image
/11


Нора открива дека била исплашена дека можеби желбата да стане мајка ќе ? се оствари побавно, поради проблемите со тироидната жлезда со кои се бори долги години.

Влегувам во четврти месец за некој ден, уште не знам што носам, секој со своите желби, но само Бог знае што н? подарил. Кога дознавме, реакцијата беше збунувачка, солзи радосници па приземјување..Со оглед на фактот дека јас боледувам од хашимото тироидеа, некако можеби потешко одеше оваа приказна, но се разбира, во ниту еден момент не кренавме раце, и ете се случи токму кога решивме да се опуштиме. На крајот од денов, ова е божја работа. Тој реши дека сега јас и Марко треба да станеме родители“.

Таа вели дека нејзиното семејство и најблиските биле пресреќни кога ја слушнале убавата вест. „Моите беа пресреќни, особено браќата. Сепак, за првпат ќе станат вујковци. Мајка ми конечно се опушти дека и нејзиното најмало ќе стане мајка, а семејството на Марко е посебна прииказна. Кај нив е прво внуче, па тоа е тоа е друга димензија, прва радост“, додава Нора.

 

1

 

Низ насмевка,таа вели дека сопругот, кој е музичар не ја разгалува во овој период.

„Не сакам да сум од оние трудници што се крајно „распекмезени“ без потреба и се однесуваат како да се болни. Функционираме како и до сега, јас работам без престан, одам на службени патувања, не сум застаната. Прекрасно се чувствувам, никогаш подобро, само што повеќе спијам, а сето останато е нормално“, вели Нора и додава дека за подготовки за бебето е се уште рано.

Прво да го дознаеме полот па потоа ќе видиме. Како и да е подготвени сме и со искуство, сепак јас сум тетка на пет внуци“, раскажа Нора за внуците од браќата Бени и Денис кои се нејзината најголема љубов. 

 

Извор: Женски магазин

Како расте бебето во стомакот?
Погледнете едно прекрасно видео кое на интересен налин, преку споредба со овошје/зеленчук, покажува како расте бебето во...
29
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
3
Табела на раст на плодот по недели
Колкава е должината и тежината на плодот во секоја од 40-те недели од бременоста? Проверете како плодот расте во мајчина...
3
Предвремено породување
Кога ќе добиете регуларни контракции кои се попратени со скратување на грлото на матката и негова дилатација, односно от...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Кое е поубаво !!!! :)
Jasy

Иако навидум се "исти", но сепак постои некоја разлика дали Влатко или Владимир. Со мм имаме дилема тој сака Влатко, а јас сакам Владимир. Па да видам што мислите вие кое според вас е поубаво и позвучно.

Влатко (36%)

Владимир (64%)


Број на сите гласови: 177

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!