|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

МАЈЧИНСТВО

Што треба да избегнувате по царскиот рез?

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2023
image

Иако овие работи може да ви изгледаат едноставни, тие всушност можат да предизвикаат напор кај вас и треба да се избегнуваат. Погледнете кои дневни задолженија треба да ги избегнувате!

МАЈЧИНСТВО

Водич за заздравување по царски рез

Автор: Редакција Рингераја | 23.7.2021
image

Од суштинско значење е да разберете како вашето тело се лекува од оваа операција за да можете најдобро да се грижите за себе и да го поддржувате вашето тело во неговото заздравување

image

Ако некогаш сте се запрашале како изгледа породувањето со царски рез, на ова неверојатно видео можете да видите како лекар внимателно вади бебе од утробата на неговата мајка затоа што е свртено наназад

image

Тек на операцијата момент по момент, што го менува животот на една жена

image

Деветмесечните близнаци, кои се родија со споени глави, беа успешно разделени за време на операција во Калифорнија. Емотивна приказна на ова прекрасно семејство: ФОТО, ВИДЕО

image

Рачна изработка на она што навистина се случува за време на царскиот рез. Ова видео не е ништо помалку од неверојатно!

image

Девојчето Лин, кое сега има четири месеци е, верувале или не, родено два пати!

image

Се срамам од лузните во душата, иако не се гледаат. Јас ги гледам, јас ги чувствувам. На секоја промена на времето ми пречат. И болат...

image

Најчести компликации на оперативниот зафат се инфекции, губење на крв, тешко зараснување на рани и зголемена интраоперативна и постоперативна опасност од тромбоза. Кај бебињата се поврзува со можност за астма, алергија и воспаленија на цревата

ФОТОГРАФИИ

Северина на патерици со синот во парк

Автор: Редакција Рингераја | 3.4.2014
image

Доказ дека мајчината љубов не познава граници!

СТРАНА 1 ОД 3