|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Видео: Низ колку слоеви се изведува царскиот рез?

Редакција Рингераја, 21.5.2020
Рачна изработка на она што навистина се случува за време на царскиот рез. Ова видео не е ништо помалку од неверојатно!

image
/11


Jessie Franks, интернационален блогер и мајка на три деца, реши да ја подигне свеста за тежината на царскиот рез, па го направи ова видео.

Таа исто така сакаше да ги едуцира мајките што значи царскиот рез и за каква постапка се работи. Исто така сакаше да прикаже како многу бебиња дојдоа на свет.

 

„Образованието за раѓање е толку важен и зајакнувачки дел од патувањето за бременост. СИТЕ жени заслужуваат да имаат пристап до информации за нивното раѓање, без оглед за тоа како нивното бебе ќе се појавува во светот “.
Затоа што без оглед на тоа како ги среќаваме нашите бебиња - сите мајки се силни. И нашите страшни инспиративни тела вреди да се слават.

Информирањето пред породување е многу важен дел од патувањето наречено бременост. СИТЕ жени заслужуваат да имаат пристап до информации за нивното раѓање, без оглед на тоа како нивното бебе ќе дојде на свет.


Затоа што без оглед на тоа како ги добиваме нашите бебиња - сите мајки се силни. И нашите страшно инспиративни тела вреди да се слават.

Тежината на трудницата по неколку недели о...
Колку е препорачливо да се здебелите во бременоста и зошто килограмите така нагло се зголемуваат?
378
Не ги правете овие нешта по царскиот рез
Иако медицината е толку напредната што породувањето со царски рез не е веќе високо ризична операција, сепак е потребно в...
114
3 чекори до здрава и лесна бременост
Одлуката да имате бебе е неверојатно возбудлив момент во животот. Но, дестинацијата „бебе“ неретко подразбира долг и теж...
109
Најдобрите фотографии од породување во 2019
Сликите навраќаат поплава од спомени за оние од нас кои имаа доволно среќа да родат дете. За оние моменти за време на по...
91


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dete i milenice pod ist pokriv?

Da (50%)

Ne (50%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!