|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Дали знаевте дека температурата на телото на двегодишно дете може да се искачи до 40 степени по само еден час поминат во автомобил? Кај децата, телесната температура се зголемува 3 до 5 пати побрзо отколку кај возрасните

image

Која е разликата меѓу прегреаност и фебрилност и како да се однесувате во случај на висока температура или дехидрација додека сте на летување, дознајте во текстот кој следи

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Што кога детето ќе добие грип?

Автор: Редакција Рингераја | 1.10.2013
image

Вашето, инаку разиграно и весело, дете Ви се чини дека е помирно во последните неколку часа. Му тече носето и има покачена температура. Се жали на главоболка и пецкање во грлото. Сигурно има грип?

image

Зголемената телесна температура претставува еден вид одбрана на организмот од инфекции и други болести. Кај болните деца таа се зголемува над 37 степени и може да предизвика чувство на немоќ, главоболка, грчеви и други сериозни компликации

image

Розеола е акутна болест на доенчиња и мали деца што е проследена со висока температура и осип на кожата

ВРЕМЕ ЗА БЕБЕТО

Како да негувате бебе родено во зима?

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2021
image

Надвор е ладно и царуваат вируси, а Вашето бебе само што не пристигнало. Со добра подготовка за неговото доаѓање, нема да имате причини за грижа

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?