|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

По ШЕСТ спонтани абортуси, трудница прослави за виножито-бебе со прекрасна фотосесија

ФОТОГРАФИИ

Фото: Трудници во костими за капење

Автор: Редакција Рингераја | 11.5.2016
image

Погледнете ги овие прекрасни труднички стомачиња во костими за капење

image

Спијте, одморајте се, гледајте ТВ и одете на романтични вечери со вашиот партнер – тоа ќе ви кажат повеќето, пред да добиете бебе. Но јас сум овде за да ви кажам да НЕ ги правите овие работи пред породување. Еве што да правите...

image

...и факти кои ќе ги смират...

image

Четириесет годишна трудница од Ирак е бремена со тринаесет бебиња. Лекарите се во шок!

image

Неверојатна сцена! Една родилка во Кина не успеа да стигне до породилната сала туку бебето го роди во болничкиот ходник

ДНЕВНИК НА ТРУДНИЦИ

Трудници, нека не Ве нервира ова!

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2013
image

Бременоста има безброј убави страни и моменти, но нешто сигурно ќе Ве нервира. Во прилог се неколку ситуации, кои ги излудуваат трудниците

ЗАНИМЛИВОСТИ

Трудница победи на Еверест маратонот!

Автор: Редакција Рингераја | 30.5.2013
image

Верувале или не! На традиционалниот Еверест маратон, победи четириесет и четири годишна трудница. Анг Дами Шерпа е во третиот месец од бременоста, а најтешката патека на светот ја претрчала за шест часа, две минути и десет секунди

МОДА

Трудничкиот стил на Хали Бери

Автор: Редакција Рингераја | 27.5.2013
image

Иако во четириесетите, иако бремена, Хали изгледа заносно. И гордо. Таа го очекува второто дете со сопругот Оливиер Мартинез. Погледнете го нејзиниот стил на облекување

ЗАНИМЛИВОСТИ

Породување на сред улица во Кина!

Автор: Редакција Рингераја | 13.7.2012
image

Повремено слушаме приказни за породување на необични места. Овој пат една млада трудница од Кина се нашла во многу непријатна и опасна ситуација, кога била принудена да го роди своето бебе на улица

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Dali?
Jana9

Dali imate fobija od nesto?

Da (67%)

Ne (33%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!